Неділя, 2024-05-19, 12:26 PM

Зробимо освіту лідером!

Перша незалежна всеукраїнська педрада

· RSS ·
[Останні повідомлення]·[Учасники]·[Правила педради]·[Пошук]

[ | [Реєстрація] [Вхід] <
Коментують читачі блогу інформатизації освіти

Гарячі повідомлення

Секретні безкоштовні матеріали
(тільки для групи FM)

 

Блог інформатизації освіти
(останні повідомлення з передового фронту)

 

  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Модератор форуму: pedrada  
Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Документообіг в школі. Ручні та комп'тені документи

Документообіг в школі. Ручні та комп'тені документи
pedrada Дата: Неділя, 2009-08-30, 12:31 PM | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Директор школи з Криму пані Ольга ( [b]наташа) підняла дуже важливе питання.[/b]

Quote
имея ПК у секретаря мы печатаем приказы, а потом ПЕРЕПИСЫВАЕМ их в книгу приказов по основной деятельности. Времени уходит море. Мы взяли и в фирме прошили собранные за второй семестр приказы, так классно получилось, но в мин-стве образования есть человек,который против ведения печатных приказов и поэтому наше руков-во за писание их в книге,а как у вас??

Я думаю, що у багатьох це питання також стоїть.

Я думаю, що пора обговорити Ваші думки щодо вирішення цього питання.

Власне мені спала думка про подібну ситуацію в банківській справі.
коли тільки поставили в банки електронні системи передачі платежів - там також була подвійна документація, що значно збільшувало час прийому-передачі платежів. Спочатку операціоніст вносила всі дані в комп'ютер, потім вручну вписувала в книгу.
Це робилося доти, поки комп'терні системи сталі надійними і загроза втрати даних припинила загрожувати.

В освіті також зараз ведеться така подвійна документація. Хочу зазначити, що збірка наказів хоча і є дуже важливою. але не більш важлива за документацію банків по обігу грошей. Ніхто ж не хоче втратити всі гроші, правда?

Пора припинити ручний облік наказів в школі. Це не бачить хіба що лінивий.

Проте є всі підстави припустити, що це питання ніколи не буде вирішити, бо воно елементарно НЕ ВИРІШУЄТЬСЯ.

Шановні колеги!
Висловтеся, будь-ласка, по суті питання.

Обіцяю написати статтю в педагогічний журнал чи/та газету, щоб хоч зробити спробу достукатися до того чоловіка в Міністерстві, якому подобається змушувати робити вправи з каліграфітидорослих зайнятих людей.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

наташа Дата: Вівторок, 2009-09-01, 10:57 PM | Повідомлення # 2
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
Даже интересно,что никто не реагирует на мое послание. Может это я такая ленивая,что напечатав приказ, мне не хочется переписывать его в книгу?? Ольга. Крым



у нас все получится

 

Наталка Дата: Середа, 2009-09-02, 3:10 PM | Повідомлення # 3
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 6
Статус: Offline
Шановна Ольго! Проблема бюрократії в закладах освіти є однією із найболючіших. Можливо навіть ще гострішою, ніж невміння керівника володіти ПК та використовувати ефективні інформаційні технології (бо при великому бажанні можна навчитись). А от боротися з паперовою лавиною складно, і як на мене, просто неможливо. Хоча від Вас вперше почула, що накази примушують переписувати від руки у книгу.

 

наташа Дата: Середа, 2009-09-02, 5:23 PM | Повідомлення # 4
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
Наталка! Как это первый раз слышите,а вы откуда ( если не секрет) У нас в Крыму даже слушать не хочет представитель Министерства о формировании печатных приказов- только написанные от руки!!!! БРРРР!!!! К секретарю как не зайдешь она все пишет их,пишет,а почерк не очень-то понятный,так что и читать-то лишний раз не хочется,а в принципе и никто не читает....
Ольга.Крым



у нас все получится

 

Наталка Дата: П`ятниця, 2009-09-04, 3:07 PM | Повідомлення # 5
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 6
Статус: Offline
Я, Олю, із Рівненщини. У нас інша проблема: секретар довго чинила опір, щоб працювати за компом. Накази набараються в електронному варіанті та у кінці року зшиваються!

 

наташа Дата: П`ятниця, 2009-09-04, 8:54 PM | Повідомлення # 6
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
Спасибо. за ответ. Я сегодня отнесла в РОО свои напечатанные и сшитые приказы,чтоб думали.но предвижу,что это мало что изменит. В Крыму во всех школах приказы пишут ,пишут.пишут. хотя у нас в Бахчисарайском районе,а уж в городах тем более у всех есть компьютерные классы.
С уважением Ольга Крым



у нас все получится

 

Олена Дата: Субота, 2009-09-05, 8:57 PM | Повідомлення # 7
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 31
Статус: Offline
Привіт, землякам із Криму! Невже лише ми такі відсталі, що ведемо подвійну документацію? Зараз почалася тарифікація по школі, так ми з 10 до 17 години випускали з ПК перероблені накази та необхідні документи. А секретарю треба ще переписати їх у книгу наказів, на що піде дні три не менше. Цікаво, а в нашому Міністерстві як стоїть справа з наказами, вони їх теж пишуть вручну? Хто знає, дайте відповідь.
Мовчан Олена, група УНЗ-08-Б1.

 

наташа Дата: Субота, 2009-09-05, 10:55 PM | Повідомлення # 8
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
Знаю Точно и конкретно ни в Министерстве ни в наших РОО приказы в книгу не переписывают,у нас в ноябре 2008г была аттестация района и мы у всех проверяющих спрашивали,в основном все пожимали плечами в ответ на вопрос " зачем мы пишем приказы".отдел кадров нашего минис-ва сказала что это глупость и вчерашний день, а товарищ,не могу по некоторым причинам назвать имя как начал рассказывать,что пока это касается детей приказы будут писаться от руки в книгу. Вот вдруг что-то случилось с ребенком на экскурсии,а вы приказ не писали,так вот будет видно,что в книге его нет,а напечатать вы вдруг успеете и т.д. чушь,но практически он как бы и тормоз. Приказы про тарификацию это еще что,а весь август секретарь пишет приказы про распределение обязан-тей,о формир-нии классов и т.д. и т.д.Я ж говорю мы за 2 полугодие сделали печатные,потом в Симферополе в фирме прошили их в твердую обложку- чудо.сказка,а местные уперлись,вот министерство сказало нет и все!!А сказал-то один человек! Но кто начальник,кто.... Ольга Крым



у нас все получится

 

yanell47 Дата: Субота, 2009-09-05, 11:36 PM | Повідомлення # 9
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 20
Статус: Offline
У нас, в Миколаєві, - та ж сама проблема. Для себе - ми зберігаємо електронний варіант, а для перевірок шкільної документації - перепісану вручну книгу наказів. Але ж може за ці роки Міністерство освіти видати наказ або лист саме з питання НОВИХ ВИМОГ ЩОДО ВЕДЕННЯ ШКІЛЬНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ. Наші міські та обласні управління освіти повинні чітко виконувати вказівки, - тому, тільки при наявності відповідного нового документу школам дозволять відмінити переписування вручну наказів в книги. biggrin deal



Ельвіра Ніколенко

 

Michajlovich Дата: Понеділок, 2009-09-07, 6:31 AM | Повідомлення # 10
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 23
Статус: Offline
Не всюди по відділах освіти все так консервативно. Аж обідно.
Організація написання наказів дозволяє ведення журналу реєстрації наказів, в якому накази лише реєструються, а підшиваються вони окремо. В нас щомісяця всі накази перевіряє управління юстиції. На початках довго з ними сперечались, але перечитавше спільно більш детально Інструкцію з ведення ділової документації, обїздивши це декілька інстанцій, всі крапки над і розставили. Зараз маєм спокій.
Крім того запровадили електронний обіг документів, інформація на навчальні заклади іде через електронку і навчальні заклади мають можливість надсилати зворотню інформацію через електронну пошту. І їм простіше - не потрібно надсилати листа, або особисто везти, і нам простіше - опрацювання електронного документа дозволяє копіювання, внесення правок і т.д.
В кожному навчальному закладі призначили відповідального за отримання, опрацювання та відправку електронної пошти. І не дай Боже хтось хоч раз в день не перегляне скриньку. Щомісяця оплачуєм закладам послуги по Інтернету, вибачте - умови створені - працюйте.
Маєм створений сайт відділу освіти. Зараз працюєм над створенням сайту кожним навчальним закладом. Розумію що важко, але помаленьку, помаленьку і рушить, і поїде.
Перечитав на пепередній закладці про методичні кабінети. Питання є, і багато. Але всіх під одну гребінку неможна.
Коли шукати і обговорювати лише проблеми, проблеми починають тебе самого находити.
КРАЩЕ ДІЛИТИСЬ ЧИМОСЬ ЦІКАВИМ І КОРИСНИМ! А ПРОБЛЕМИ ПОТРІБНО ВИРІШУВАТИ, А НЕ ЛИШЕ "МУСОЛИТИ"!
Вибачте, але я так думаю.

Заступник начальника відділу освіти



Кедись Сергій Михайлович

 

pedrada Дата: Понеділок, 2009-09-07, 1:18 PM | Повідомлення # 11
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Michajlovich, Дякую!!

Не треба обіжатися.
Ви описали як Ваше управління вирішує проблеми. Ключове слово - ВИРІШУЄ

На те управління і дане. На стіорення умов.
Схоже, Ви та Ваше управління ближче підішли до такого бачення.
І школам у вас буде легше.

Інші управління живуть у СРСР ментально та в думках.
Вони проблеми не вирішують. а створюють саме тим. що НЕ ВИРІШУЮТЬ проблеми

Головну роль бачать в контролі (самі вже втратили нитку що саме треба контролювати).
Бо де контроль - там гроші та приниження інших на користь собі.

Сучасне управління повинне зосередитися на СТВОРЕННІ УМОВ для ефективної роботи школи.
А це вже зовсім інше.
Тут дивишся, прийдеться і новеньке освоювати і книжки читати розумні і (не дай Бог!) за комп'ютер сісти. biggrin

Чекайте сьогодні у розсилці - буду писати статтю на цю тему - хочу Ваших думок!



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

наташа Дата: Понеділок, 2009-09-07, 7:13 PM | Повідомлення # 12
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
Michajlovich, спасибо за ответ, но и у нас в Крыму в отделах-то образования приказы подшивают и регистрируют, а мы пишем про школы. В школах мы приказы печатаем и ПЕРЕПИСЫВАЕМ,наш отдел образования НЕ разрешает иметь только печатные приказы,там нужны книги переписанные от руки. а это сегодня,когда все имеют компьютеры- странно.
У нас тоже у всех есть интернет, но принимают по электронке только незначительные отчеты,остальное напечатай-перепиши в книгу-принеси сдай. И тут тоже- чудо-юдо я в городе живу принесу хотя иногда через силу плестись надо,ну или утром через мужа передам,он рядом с РОО работает, а с деревень люди едут!!!! по 15-20гр. тратят, никто не оплачивает.а бумагу дай.
Поэтому мы здесь и пишем,не для того чтоб обидеть кого-то,а чтоб еще раз увидеть,что каждый сходит с ума по-своему, единого решения вопроса нет. А за ваш отдел можно только радоваться, хорошо что вы есть.Ольга.Крым



у нас все получится

 

Олена Дата: Понеділок, 2009-09-07, 11:08 PM | Повідомлення # 13
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 31
Статус: Offline
Michajlovich, дійсно заздрісно, що у Вашому відділі освіти є люди з передовими думками, які самі працюють та іншим дають. Так тримати. У нашому районі з 33-х шкіл лише 12 підключені до Інтернету, ще 9 можуть отримувати повідомлення на електронну пошту сільської ради. Тож і доводилося навіть транспортні файли з реєстрації випускників для тестування возити в райвно на дискетах.
Олена Мовчан, Крим.

 

Наталья Дата: П`ятниця, 2009-09-11, 7:31 PM | Повідомлення # 14
Трохи затримався
Група: Пользователи
Повідомлень: 13
Статус: Offline
День добрый! Очень удивлена, уважаемые коллеги из Крыма, сложившей у Вас ситуацией! Обратите внимание свои отделы образования (или управления) на ту инструкция по ведению деловой документации, о которой говорил Michajlovich, а если точнее то ПРИКАЗ МОН №240 от 23.06.2000 "Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів". Это тот нормативный документ, о котором должен знать каждый руководитель! В нем нет НИ СЛОВА о том, что нужно переписывать приказы вручную!!!
В своем городе мы (я работаю в управлении образования) сталкиваемся с обратной картиной. При аттестации учебных заведений выясняется, что наши руководители учебных учреждений САМИ!!! делаю эту ненужную работу - в смысле дубликат книги приказов, переписанную вручную!!! И это при том, что у них есть в печатном виде приказы, переплетенные в конце каждого года! Когда наша комиссия спрашивает - ЗАЧЕМ??!!! нам говорят: "на всякий случай... а вдруг надо...". Похоже на лепет... не буду продолжать чей! В этом году мы уже не раз поднимали этот вопрос на совещании директоров. Надеюсь, что переписывание вручную приказов в нашем городе наконец-то прекратиться... Кстати, очень удивлена поведением так называемого работника Министерства... Уж он наверняка должен знать законодательную базу!
Вот если бы наши финансы позволяли бы нашим учреждениям помогать в оплате за Интернет - было бы замечательно! А пока тем, что наши учреждения образования имеют подключения к системе Интернет, - я похвастаться не могу sad ... (Даже 50% не будет). Но... будет верить в лучшее! И стремиться к этому!



Всем привет!

 

Олена Дата: П`ятниця, 2009-09-11, 8:05 PM | Повідомлення # 15
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 31
Статус: Offline
Добрий вечір, усім, хто знаходиться зараз на сайті. Питання дійсно болюче, особливо зараз, на початку навчального року, а ще буде кінець семестру та навчального року, підсумкова атестація. До речі, продовжується місячник "Всеобучу", хто у вас займається перевіркою списків підлітків?

Олена Мовчан.

 

Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Документообіг в школі. Ручні та комп'тені документи
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 Журнал

 Заработай на своем сайте

 


Зробити безкоштовний сайт з uCoz