Вівторок, 2024-05-07, 11:36 PM

Зробимо освіту лідером!

Перша незалежна всеукраїнська педрада

· RSS ·
[Останні повідомлення]·[Учасники]·[Правила педради]·[Пошук]

[ | [Реєстрація] [Вхід] <
Коментують читачі блогу інформатизації освіти

Гарячі повідомлення

Секретні безкоштовні матеріали
(тільки для групи FM)

 

Блог інформатизації освіти
(останні повідомлення з передового фронту)

 

  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: pedrada  
Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Російська мова в освіті (Про використання мов національних меншин)

Російська мова в освіті
Hataha Дата: Вівторок, 2009-09-08, 5:04 PM | Повідомлення # 1
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Шановні колеги, хочу почути Вашу думку про використання російської мови в школах Криму. Майже всі школи в Криму російськомовні, а ВУЗи в Україні украіномовн. У наших дітей виникає мовний бар'єр при вступі та навчанні в університетах.

 

наташа Дата: Вівторок, 2009-09-15, 9:54 PM | Повідомлення # 2
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
да учим мы украинский язык и поступают наши дети и в тернополь. в черновцы.и в киев, и в харьков.ну нормально у нас с этим. А вот школы украинские у нас в районе не получаются. Есть школа в которой в каждой параллели украиномовний класс, ну так там наполняемость не сравнить с обычным. Они ,конечно, нужны. приезжают дети из других областей украины, желающие есть, но не не на школу. В Симферополе украинская гимназия хвалится,что очередь стоит желающих,так я б тоже встала в очередь- условия для детей сказка- залы для физры,бассейн,кинозалище.зимние сады.тепло,а из столовой бы не выходил как вкусно и классно.А выходят из школы и на русском говорят.....Ольга.Крым



у нас все получится

 

pedrada Дата: Четвер, 2009-09-17, 10:24 AM | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Я думаю, що це питання не варто педалювати. Все буде природнім шляхом.
Враховуючи сильну політичну складову цього питання, думаю, не варто піднімати цю тему взагалі.
Жодного разу на собі не відчула НІЯКОЇ неприязні з боку російськомовних співвітчизників
(окрім грудня 2004, але ж то було все штучно зроблено, вже давно забуте).
У мене НІКОЛИ не виникає проблеми перейти на російську, якщо я бачу, що людина погано розуміє.
Так само і всі мої співробітники.
У нас на факультеті відкрилися курси української мови для професорів поважного віку, які ще недавно не хотіли переходити на українську. Вони самі визнають, що сподівалися, що на їх вік вистачить, тому не хотіли. Зараз вони добровільно пішли на курси (навіть, виступили ініциаторами з організації цих курсів).
Але все повинно йти природнім шляхом.

Думаю, нам треба бути вище політики, адже ми - освітчені інтелігентні люди і розуміємо, що питання про мови - це все пропахнуте нафталіном сміття зі старої шкапи.

Інше питання - оволодіння комп'ютерними технологіями.
Якщо всі російськомовні розуміють українську та навпаки (отже, можуть вільно спілкуватися), то люди, які володіють головним інструментом, скоро переженуть інших НАСТІЛЬКИ, що перестануть розуміти один одного та спілкуватися взагалі.

P.S. Якщо ця гілка перейде у політичні дебати (враховуючи передвиборний стан), буду змушена її закрити.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

наташа Дата: Четвер, 2009-09-17, 6:33 PM | Повідомлення # 4
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
да и правильно сделаете, чего тут обговаривать? Кто как хочет так и говорит и все понимают, главное чтоб люди были людьми, а язык вторичное. Ольга.Крым



у нас все получится

 

filippovazoya Дата: Четвер, 2009-09-17, 11:13 PM | Повідомлення # 5
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 20
Статус: Offline
Скільки знаєш мов - стільки раз ти людина. Велика цінність - людське спілкування.
А якщо є необхідність не тільки державної мови в освіті - то в цьому нічого страшного нема.

 

ata Дата: Субота, 2009-09-19, 2:18 PM | Повідомлення # 6
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 3
Статус: Offline
Так, чим більше заєш мов, тим ти високовіченіша людина! Тому дуже боляче сприймається той факт, що не буде вивчення російської мови в 5 класі з цього року і по інших класах лише одна година в тиждень... На сайтах наші діти пишуть один одному російською( чи то, даруйте, пародією на російську) з великою кількістю помилок! А ще найбільше мене вражає вивчення в наших школах творів російських класиків, особливо поетів, українською мовою...

 

stef Дата: Неділя, 2010-01-10, 8:12 AM | Повідомлення # 7
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
Та немає в нас проблеми мов.
А ще я скажу: менше думайте про це.
Подумайте: чи стільки ж думають про це наші учні?
Вони взагалі про це не думають.
Вони вчаться та живуть в тих умовах, в яких знаходяться.

То чого ми сушимо собі мозок цим питанням?
Давайте не нити, а вити їх пристосовуватися до умов життя та добиватися в житті всього самостійно.



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року

 

наташа Дата: Неділя, 2010-01-10, 9:17 AM | Повідомлення # 8
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 45
Статус: Offline
НЕ! так я не соглашаюсь! Как это нет у нас проблем по этому вопросу.я за то чтоб говорили кто как хочет,но чтоб закрыть глаза на русские и английские произведения украинским языком Это чудно! А дети наши действительно не думают о такой проблеме,они вообще ни о чем не думают. На западе может это и проще.язык чище,а в Крыму черт знает что получается. Ныть никто не собирается,но досада берет,когда учителя участвуют в различных конкурсах российских,ПОЛЬСких, Чешских,но не в украинских, потому что говорить и понимать это одно,а думать,писать и творить это другое, и делается качественно на русском. Ольга.Крым



у нас все получится

 

stef Дата: Понеділок, 2010-01-11, 5:36 PM | Повідомлення # 9
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
Quote (наташа)
Как это нет у нас проблем по этому вопросу.я за то чтоб говорили кто как хочет,но чтоб закрыть глаза на русские и английские произведения украинским языком Это чудно!

ТАК, з цим я згодна.
Будь-який твір треба читати мовою оригіналу, якщо така можливість є.
Російські твори треба читати російською. Хоча в нас зворотня проблема: не можна учня попросити на уроці прочитати російською Він не зможе правильно прочитати, бо не вміє, плутає літери, а це публічне приниження.

А от поставити гарну аудіокнижку та попросити їх слідкувати за диктором по тексту - гарні результати дає для вивчення мови.
Може, спробувати в Криму так вчити українську?

А в цілому я думаю: підручники не досконалі. Як раніше був перекіс в бік російської - так тепер в бік української. Якісь гойдалки. Не розумні гойдалки.
Вчителі дійсно найбільше постраждали, бо тиск, напевно, є. Вам дійсно видніше.
А в підсумку страждають діти - учні.
Я думаю, що з часом це пройде. Вгамується. І на конкурсах будуть оцінювати людину, а не мову.
А нам не треба піддаватися політикам та втягуватися в цю проблему.
Повірте, нам би дуже хотілося спілкуватися з Кримськими, Донецькими, Харківськими колегами.
Ми відчуваємо цю потребу. Добре, що тут ми це робимо. І мови нам не заважають. Адже так?
heart



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року


Повідомлення відредаговано stef - Понеділок, 2010-01-11, 5:41 PM

 

stef Дата: Понеділок, 2010-01-11, 5:42 PM | Повідомлення # 10
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
Ого! У мене вийшло так красиво зробити цитату, як у п.Олени
Нарешті зрозуміла як це робиться!



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року

 

Василь Дата: Вівторок, 2010-01-12, 1:49 AM | Повідомлення # 11
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Проблема мови в Україні існувала, існує і буде існувати. Я згоден з вашими красивими словами про розум людини, що вимірюється кількістю мов. Проте, насправді, більшість тих, хто ратує за права російської мови чи за двомовність, лише прикривають своє небажання чи невміння вивчити українську мову. Проблема мови в нас зникне тоді, коли всі зрозуміють неминучість в Україні спілкування українською мовою, що приведе до повсюдного створення україномовного середовища. А до того часу, поки недалекоглядні політики будуть розгойдувати мовну гойдалку, багато людей продовжуватиме ставитися до державності української мови, як до чогось тимчасового.
Що ж стосується дітей, вони спілкуються тою мовою, яка їх оточує. А зараз їх оточує СУРЖИК. Суржик державних мужів (і жінок), суржик кіногероїв, суржик телебачення, суржик та сленг інтернету. І спілкуючись то українською, то російською - ми допомагаємо їм цей суржик засвоїти.
Вибачте, якщо когось образив, але сучасна мовна палітра саме така.

 

marina Дата: П`ятниця, 2010-01-29, 11:45 PM | Повідомлення # 12
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 27
Статус: Offline
Наши дети не чувствуют разницы, на каком языке говорить, в отличии от нас. Им уже и английский, что украинский. Так что просто надо ждать, а не терзать вопрос языка. Но и заставлять говорить на украинском нельзя, что и делают в восточной части Украины. Мыслить все равно тяжело на том языке, на котором не говоришь. Да и почему я должна говорить на украинском? Я хочу говорить на русском. Чем плох язык? Деловодство - да, обязательно на украинском. А общение?.. Украинский знаю хорошо и учить мне его не надо, но говорила и буду говорить на русском (для RWT). А вот сын мой - ему все равно, какой язык. Так давайте лучше ждать, чем заставлять учить украинский.



все добре

 

Василь Дата: Субота, 2010-01-30, 0:56 AM | Повідомлення # 13
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (marina)
А вот сын мой - ему все равно, какой язык.

Quote (marina)
Мыслить все равно тяжело на том языке, на котором не говоришь.

А мыслит он на каком языке?

 

marina Дата: Субота, 2010-01-30, 7:55 PM | Повідомлення # 14
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 27
Статус: Offline
RWT, на русском, но сложности нет в переходе на украинский. Я часто у него консультируюсь даже, как то или иное предложение будет звучать по украински. Ему все равно, какой язык.



все добре

 

pedrada Дата: Субота, 2010-01-30, 8:10 PM | Повідомлення # 15
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Переважно вони і російської не знають. Погоджуюся з паном RWT.
У нас на факультеті частенько студенти пишуть заяви про дозвіл писати роботи російською мовою на підставі того, що вона є рідною. При цьому в заяві роблять стільки помилок, скільки не припустимо для школяра, не те, що для людини з вищою освітою!

Цитата з СМС, що я отримала вчора від студента:
"Ето студент групы ... я на щот зачота када можна здать?"

Мислить він, можливо, російською. Але...

marina, я не чула, щоб когось примушували розмовляти українською.
Скоріш україномовні переходять на російську. Моє спостереження.

А що заважає освітянину вивчити декілька мов, щоб не відставати від світу?
Коли є вікова межа для вивчення мов? Її немає (доведено вченими).

Я що хочу сказати?
Впираючись в питання мов ми лише підігруємо політикам у розпалюванні ворожнечі один до одного - це раз. Та впираємося у подальше замкнення себе у вузьку мовну область, сильно обмежену у спілкуванні та розширенні цього спілкування.

Прикро було бачити на науковій конференції педагогів-науковців. Коли виступали британці, запрошені на конференцію, аудиторія надягла навушники для синхронного перекладу. З 200 чол., що були присутні на конференції, лише 3 (!) слухали без навушників. І це доктори та кандидати наук!

З ким може за таких умов спілкуватися наша наука?
Я думаю, що годі розхитувати човен, сперечаючись, якою мовою спілкуватися. Пора просто вчити мови та розширювати власне спілкування.
А між собою говорити ніхто не забороняє тією мовою, яку всі розуміють.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Російська мова в освіті (Про використання мов національних меншин)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 Журнал

 Заработай на своем сайте

 


Зробити безкоштовний сайт з uCoz