Середа, 2024-05-08, 2:36 AM

Зробимо освіту лідером!

Перша незалежна всеукраїнська педрада

· RSS ·
[Останні повідомлення]·[Учасники]·[Правила педради]·[Пошук]

[ | [Реєстрація] [Вхід] <
Коментують читачі блогу інформатизації освіти

Гарячі повідомлення

Секретні безкоштовні матеріали
(тільки для групи FM)

 

Блог інформатизації освіти
(останні повідомлення з передового фронту)

 

  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: pedrada  
Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Російська мова в освіті (Про використання мов національних меншин)

Російська мова в освіті
Василь Дата: Субота, 2010-01-30, 9:27 PM | Повідомлення # 16
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (pedrada)
Пора просто вчити мови та розширювати власне спілкування.
А між собою говорити ніхто не забороняє тією мовою, яку всі розуміють.

Підтримую!

 

911 Дата: Неділя, 2010-01-31, 9:17 AM | Повідомлення # 17
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 14
Статус: Offline
Я вообще не хочу говрить на этом сельском неотесаном языке - так называемом украинском.
Меня заставили, иначе, сказали - иди на пенсию.
Поэтому что значит: проблемы языка нет? А такие как я?

Учить языки? Пусть они учат русский, если хотят с нами общаться. Мне и так хорошо. Там нечего смотреть и изучать. Вот они пусть у нас поучатся!



Повідомлення відредаговано 911 - Неділя, 2010-01-31, 9:18 AM

 

direktor Дата: Неділя, 2010-01-31, 9:54 AM | Повідомлення # 18
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 6
Статус: Offline
Ну,это уж совсем не красиво,т.е. грубо! Для кого-то этот язык родной и певучий . ( не для меня) И если бы не ставили вопрос так категорично или или,то и отношения такого бы не было! Не умер же украинский язык во времена Советского Союза, и пели на нем ( мы аж на Камчатке распевали тиж мене підманула)
и в кино Биков красиво розмовлял, а сейчас в Крыму одни хотят чтоб на украинском говорили, другие чтоб на татарском,а мы за русский. Но это в душе, а для людей грубость не нужна в любом случае,мы ж должны быть толерантны. Ольга. Крым

 

marina Дата: Неділя, 2010-01-31, 8:27 PM | Повідомлення # 19
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 27
Статус: Offline
Ось тут я з Вами, пані Олена, згодна на всі 100%. Треба вчитися завжди. І я припиняю розмову на цю тему, тому що політика набридла. А ми як спілкувалися, так і будемо спілкуватися.



все добре

 

Василь Дата: Неділя, 2010-02-07, 10:11 PM | Повідомлення # 20
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (911)
Я вообще не хочу говрить на этом сельском неотесаном языке - так называемом украинском.

Quote (911)
Учить языки? Пусть они учат русский, если хотят с нами общаться. Мне и так хорошо. Там нечего смотреть и изучать. Вот они пусть у нас поучатся!

В мене не вистачає слів для коментарів... Але ж Ви живете в державі, яка зветься - Україна.
До речі, хоч це близько до політики, я не зовсім погоджуюся, що мовне питання - політика. Це політики зробили його політичним. І мовне питання болюче не тільки для нас. Порівняно нещодавно читав про поїздку наших в Словаччину, в містечко, недалеко від Чехії. І ось на питання, як у вас стосунки з вашими сусідами, місцевий житель відповів зі сміхом:"Добрі, якщо наш потрапляє на їхню територію, він за місяць розмовляє по їхньому, а якщо хтось з них до нас, то і за все життя не освоїть". Чи не нагадує вам нашої ситуації?
До речі, а чого особисто від Вас можна навчитися? Культури й терпимості? Якщо Вам і так добре, йдіть краще на пенсію! Тому, що спілкуватися треба Вам з нами, а не навпаки. МИ на своїй землі і розмовляємо батьківською мовою, якою б противною вона вам не здавалася.

 

Lyubimtchik24 Дата: Понеділок, 2010-02-08, 4:33 PM | Повідомлення # 21
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 39
Статус: Offline
911, ТАКІ ЯК ти - мають вивчити мову того народу, на чиїй землі вони живуть.
ти У КИТАЇ ЗАСТАВИЩ КИТАЙЦІВ ВЧИТИ РОСІЙСЬКУ ЧИ ВИВЧИШ КИТАЙСЬКУ?

 

marina Дата: Понеділок, 2010-02-08, 11:27 PM | Повідомлення # 22
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 27
Статус: Offline
Lyubimtchik24, А давно ли Крым или Донбасс стали украинскими землями? А общение здесь 80 % на русском языке. Так может всем отсюда съехать и вы в шахты полезете? Зачем заставлять людей? Со временем само все прийдет и язык не будет камнем преткновения. Ждать надо, а не решать кто на чьей земле живет и кто на каком языке должен разговаривать. кому надо, сам язык учит. А из под-палки никогда не давало положительных результатов.



все добре

 

pedrada Дата: Вівторок, 2010-02-09, 8:40 AM | Повідомлення # 23
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Починається!!!
То виходить, 911 - правий? Хіба не він перший образив?
Значно грубіше!

Чого ж ображатися на удар на відповідь, якщо перший боляче вразив?
Щось не чула Вас, коли зробили боляче RWT

Люди!
Ми всі - жертви того нелюдського експерименту, який проводився над людьми з 17 по 91 роки!
4 покоління масових вбивств, переселень народів, голоду, промивки мозків, ізоляції від нормального світу.
Давайте разом одужувати, а не добивати один одного.

P.S. Запоріжжя, звідки 911 - теж ісконниє рускіє зємлі, так розуміти? lol

P.P.S. Досить дивитися назад. Треба дивитися вперед.
Нам сваритися не гоже.
Нам треба сили - 5 років нового експерименту.
Тепер варто переконатися, що російська схема для України не підходить.
Відкриттям буде для багатьох, що в Росії гірше за Європу. А прагнути треба до кращого.
А для цього треба багато працювати.
І не чекати "доброго царя" а брати контроль за владою у свої руки.
Почекаємо, поки молодь підросте. Вона інша, вона краща. В неї вийде.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

marina Дата: Вівторок, 2010-02-09, 11:11 AM | Повідомлення # 24
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 27
Статус: Offline
Я о том-же, пусть пройдет время, пусть вырастут наши дети и все встанет на свои места. Не готово наше общество к резким переменам. Подождем...



все добре

 

Василь Дата: Вівторок, 2010-02-09, 9:26 PM | Повідомлення # 25
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (marina)
А давно ли Крым или Донбасс стали украинскими землями? А общение здесь 80 % на русском языке.

Взагалі то Крим - татарські землі, але на даний час він в складі України, на нього поширюється суверенітет нашої держави. Зробили його російським в 1944 році по вказівці з Москви (я маю на увазі російськомовним, коли кримське населення депортували).
Донбас все-таки спочатку був українським. І на причини теперішніх його проблем вказала пані Олена.
marina, вихована і освічена людина завжди постараєтся вивчити мову тих людей, на чиїй землі живе. Але - аналогія з Словаччиною та Чехією!.. Про шахти не треба, ви там також не працюєте...
911, (ну й нік!) я теж селюк, мої батьки споконвіків хлібороби, я й зараз працюю в сільській школі. Не треба ображати село. Українці завжди були насамперед селянами, хуторянами. А що місто, навіть в наш час, без села? В шахтах хліб добуде?
Пробачте, я не хочу когось образити, але змиритися з тим, як висловлюються про мою рідну мову не можу. Це - дикунство! До речі, я - селюк - вільно володію і українською, і російською...

 

direktor Дата: Вівторок, 2010-02-09, 9:41 PM | Повідомлення # 26
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 6
Статус: Offline
ОБА-На! взагали Крым татарская земля!!! Может взагали посмотреть чья западная Украина !!!
Все равно не договоримся.давайте уберем эту тему, лучше разговаривать об образовании округов в связи с профильным обучением? в сельской-то местности особенно?? или про рукописные приказы. поговорили поговорили и все равно ничего не решили.

 

Василь Дата: Вівторок, 2010-02-09, 11:02 PM | Повідомлення # 27
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
direktor, неужели Крым - исконно русская земля? Может Москва оттуда строилась? Давайте будем честными хоть перед собой. Не надо углубляться в глубь веков, но Крым - земля татарская, в наше время прямых потомков (автохтонов) в Крыму, кроме татар, нет. Это их земля, полита потом и кровью их предков. Ни киммерийцев, ни тавров в наше время нет. А крымские татары есть. Их меньшинство, но это их беда, а не их вина.
А Западная Украина - украинская! Была, есть и будет!
И говорить можно обо всем, но толерантно. Учитель должен ориентироваться и в политике, и в истории, и в культуре... и быть терпеливым. Не только в отношении к ученикам... Жаль, что многие это забывают.
Про округа можно поговорить в соответствующей теме. На всех форумах такое правило: разговор должен идти по теме. В противном случае, это - флуд.

 

direktor Дата: Вівторок, 2010-02-09, 11:56 PM | Повідомлення # 28
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 6
Статус: Offline
ой ой ой! сейчас готовилась к уроку ищу дополнительное интересненькое к теме типа великие украинские путешественники,ну ни черта нет и вдруг нахожу.что Колумб открыл Новый свет после украинцев. ну весь мир отсюда начался ну везде впереди.

А мы в Польше с детьми были,а там в музее говорит дядька экскурсовод. ну мы типа понимаем что Украина на наших землях стоит,но мы уважаем соседей....помолчал.а потом чтоб дети не очень слышали переводчику говорит...пока...
А в аптеку зашли начали на украинском говорить,а тетя говорит нам русский знаете.мы говорим-да,ну и говорите по-русски,украинский не выучили.а русский понимаем

 

stefany Дата: Середа, 2010-02-10, 5:38 AM | Повідомлення # 29
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 36
Статус: Offline
У мене ні в Польщі на в Словаччині проблем немає. Польську знаю гарно, словацьку - порозумітися можу. А взагалі в Європі всюди проходить англійська.
В Польщі також пострадянські люди живуть. Вони знають російську. Молодь 0 не знає. І що цікаво: знати не хоче.

Але справа не в тому.
На мій погляд зовсім не перспективно зараз обговорювати про те, чиї землі колись були.
Абсолютно байдуже що там каже якийсь польський провінційний екскурсовод (російські політики кажуть гірші слова).
Жити треба зараз. Назад історію не повернеш, тому нічого не зміниться, навіть, якщо вияснимо, чиї були землі.

Щодо молоді: східна молодь говорить українською, знає її. Але не всі.
Деякі не говорять. І це при тому, що вже ціле покоління стало повнолітніми при одній державній мові!
Процес і так повільний!
Цього не буде, якщо ввести другу державну.
Процес взагалі зупиниться.

До речі, Чехія саме так зберегла свою мову після падіння Австро-угорської імперії. Там чеською мовою говорили менше 10% населення. Не було жодного видання та жодної книги, окрім старих чеською мовою.
Думаєте, там не було таких самих сперечань?
Ввели чеську мову обов'язковою, за 15 років справилися.

Це можливо за рахунок того, що населення прагне незалежності. Все населення.
А в нас його половина.



Стефанія Білик
директор прикарпатської школи
випускниця пані Олени 2007 р.

 

stefany Дата: Середа, 2010-02-10, 8:08 AM | Повідомлення # 30
Зачепився
Група: Проверенные
Повідомлень: 36
Статус: Offline
Quote (direktor)
что Колумб открыл Новый свет после украинцев.

Якщо хтось пише якусь дурню - то що всі українці такі?
Навіщо принижувати всіх?
Послухати Вас - українці - повні невдахи. А це не правда.

Українці були 400 років під Московією - то де там українці, де росіяни в історії не відомо, за ті 400 років. Всі записи можуть говорити про росіян.
Я вважаю. що це зовсім тупикова гілка, якщо на це переходить.



Стефанія Білик
директор прикарпатської школи
випускниця пані Олени 2007 р.


Повідомлення відредаговано stefany - Середа, 2010-02-10, 8:09 AM

 

Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Російська мова в освіті (Про використання мов національних меншин)
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 Журнал

 Заработай на своем сайте

 


Зробити безкоштовний сайт з uCoz