П`ятниця, 2024-05-17, 10:49 AM

Зробимо освіту лідером!

Перша незалежна всеукраїнська педрада

· RSS ·
[Останні повідомлення]·[Учасники]·[Правила педради]·[Пошук]

[ | [Реєстрація] [Вхід] <
Коментують читачі блогу інформатизації освіти

Гарячі повідомлення

Секретні безкоштовні матеріали
(тільки для групи FM)

 

Блог інформатизації освіти
(останні повідомлення з передового фронту)

 

  • Сторінка 1 з 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Модератор форуму: pedrada  
Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Зовнішнє тестування: питання та відповіді; причини та наслід

Зовнішнє тестування: питання та відповіді; причини та наслід
pedrada Дата: Субота, 2009-02-21, 1:20 PM | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Постійно чую:нікому не зрозуміла система тестування. Навіщо вона? Це суцільний жах.

Навіть, бачила питання і вимоги до Президента: скасуйте це божевілля!

Чула інтерв'ю декана поважного ВНЗ і дуже престижного факультету: що тести не замінять живого спілкування.
Мовляв, є талановиті діти, які не вміють висловити свою думку.

Від батьків чула таке: бідна дитина буде мати стрес, буде писати серед незнайомих вчителів, які не підтримають...

Що скажете? :)



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

pedrada Дата: Субота, 2009-02-21, 1:27 PM | Повідомлення # 2
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Щодо перелічених мною аргументів:

Quote
що тести не замінять живого спілкування.
Мовляв, є талановиті діти, які не вміють висловити свою думку.

Якщо людина в 17 років не навчилася висловлювати свою думку, то це серйозна ВАДА виховання. Винна школа і сім'я. В сьогоднішньому світі така людина не конкурентноздатна. В світі НІХТО нянчитися з ним не буде та підтримувати його не буде. Нехай би попрацювала рік над собою - потім йшла до ВНЗ. Ну не повинен ВНЗ латати вади школи. На те й вступні іспити, щоб тих, хто не досяг певного рівня туди не попав. Адже так?

Та й яке висловлення думки в тестах? Як раз інтравертам (яким важко спілкуватися) тести здати значно легше.

Quote
бідна дитина буде мати стрес, буде писати серед незнайомих вчителів, які не підтримають...

Таке враження, що такі батьки щось в житті дитини пропустили. Йому через рік женитися можна. А вони турбуються, що він (вона) попали в конкурсну незалежну атмосферу.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

Наталья Дата: Четвер, 2009-03-19, 1:54 AM | Повідомлення # 3
Трохи затримався
Група: Пользователи
Повідомлень: 13
Статус: Offline
Система тестирования конечно - не идеальна, но кое-какие итоги есть. Ребята опять стали задумываться об учебе! Не секрет, что за последнее время особенно "упал" интерес к учебе (из-за "лат" кстати не среднего образования, а ВУЗов - доступность за деньги, без знаний поступить в ВУЗ), и только сейчас ситуация немного меняется... Давайте в будущее смотреть оптимистично! biggrin



Всем привет!

 

Светлана Дата: Субота, 2009-03-21, 4:05 PM | Повідомлення # 4
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
А мне кажется, что то чего пытаются добиться от независимого оценивания все равно не добьются (пресечение коррупции при поступлении в ВУЗ), то к чему привыкли годами так просто не уберешь - все равно будут введены дополнительные отборы, только назовут их не вступительными экзаменами, а вступительным оцениванием, как например у нас в городе, и взятки как были при поступлении так и будут, только мне кажется в еще большем объеме.
Да и в центре независимого оценивания неужели все честные сидят...

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 4:08 PM | Повідомлення # 5
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Дякую, пані Світлано, за Вашу думку.
Проте, я б не була такою песимістичною...

Quote
А мне кажется, что то чего пытаются добиться от независимого оценивания все равно не добьются (пресечение коррупции при поступлении в ВУЗ),

Але якщо нічого не вживати, то точно нічого не зміниться!
В усьому світі ця система працює саме як антикорупційна. І поки не знайдено кращої.
Я вітаю потуги Міністерства по запровадженню Зовнішнього тестування.
Думаю, що всі проблеми поки стосуються "притирання" - треба просто час для того, щоб всі нюанси узгодити та відпрацювати.
А в цілому ідея має вижити. Інакше - ми зовсім дикуни, що не можемо нормально побороти цю гідру (корупцію).

Quote
только назовут их не вступительными экзаменами, а вступительным оцениванием, как например у нас в городе, и взятки как были при поступлении так и будут, только мне кажется в еще большем объеме.

Так, можливо. Но якщо ми дійсно не дикуни - то ці явища повинні бути вивчені та унормовані (тобто законом створений коридор поведінки). І тільки унормований. Адже корупція має місце там, де є ручне управління. Там, де діє автомат закону - там просто її не може бути. Зовнішнє тестування - це перший крок. Тепер треба обов'язково наростити законодавчу базу.

А от це - найскладніше! Бо ректори вишів зацікавлені у збереженні старої системи. Інакше ж прийдеться викладачам зарплатню підвищувати. А так вони хабарями наповнюють собі гаман та не кричать.

Quote
Да и в центре независимого оценивания неужели все честные сидят...

Саме так повинна працювати система, щоб навіть нечесна людина просто не змогла зробити собі користь чи нечесні дії.
Я думаю, що далеко не все ще продумано в системі. Але ж інші країни її відточували не одне десятиріччя. У нас попереду теж шлях відточування. Він не буде тривати десятиріччя! Адже опанувати механізм легше, ніж його придумати.

Передбачаю ще невдовольства директорів шкіл. Адже за результатами тестування також дуже легко скласти справжній рейтинг шкіл, а не мальований по натасканих учнях на олімпіадах та медалістах.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

svetlana_on Дата: Субота, 2009-03-21, 4:11 PM | Повідомлення # 6
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 2
Статус: Offline
А все одно діти вже вчитися не хочуть, бо майже половина вже поступили. Понятно що за хабарі.

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 4:21 PM | Повідомлення # 7
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Цікава дискусія на сайті однієї з шкіл Львівської області
дискутує учень (випускник) та викладач ВНЗ (я)

Навожу повністю:

Пише учень:

Quote
ЗНО - ЗЛО) ЗНО не було як слід підготовлене) існує багато недоробок) маю надію, що наша влада перестане бородьбу за портфелі і згадає про нас - українців v
Те що кажуть, подолаємо корупцію - це все брехня. Корупція було, є, і буде angry В мене вже половина одноклассників поступили без сертифікатів за хабар

Пише викладач:

Quote
Ну точно не ЗЛО.
А те, що не було як слід підготовлене...можливо.
Проте, з чогось треба починати.
Знаю таку істину: не помиляється той, хто нічого не робить.
І якщо багато помилок - то це означає, що багато робиться. Тим більше, якщо робиться перший раз.

От критикувати всі гаразд! GoDr1k запропонуй щось інше.
Як правило критикують ті, хто думок має замало і ліньки взагалі напружувати мозок.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 4:21 PM | Повідомлення # 8
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Продовження

Пише викладач:

Quote
Це підтвердження того, що думок та знань малувато.
Хоча б грамотно писати навчився. Цьому вчать у початковій школі
А так...

Я знаю дуже багато гарних учнів, які поступили власними силами на бюджет.
Частіше за все вони і роботу потім мають оплачувану: бо працювати з дитинства навчилися.

А такі, що за хабарі вступали...
Хоч би раз почули, як над ними сміються викладачі, коли збираються. Да вони просто посміховище! haha
Їх же видно. Вони ж нічого не вміють! А ерудиція дорівнює повному зеро.
(Пояснити що таке ерудиція? lol )



Пише вже інший учень:

Quote
Особисто я за ЗНО.
Але поки механізм проведення тестування не відпрацьовано, варто запровадити альтернативу у вигляді шкільних екзаменів.

Пише викладач:

Quote
Ага. А щоб апендикс вирізати було не так травматично - будемо різати по пів сантиметри щодня, поки не відпрацюємо.

Оце і буде як в Росії: вже сміються над цим тестуванням і називають дурістю, тепер кажуть, що для Росії це не підходить, бо Росія - найкраща.
А всі тупі. А насправді корупція росте і квітне.

Ні. Я за хірургію, якщо йдеться про корупцію. Я за хірургію, якщо йдеться про крадіжки, шахрайство і вбивства.
І не так, як у нас прийнято - саджати в тюрми всіх підряд.
А саме в такий спосіб. Шляхом винайдення способу захисту від корупції.
А тут і винаходити нічого не треба. Вже все в розвинутих країнах відпрацьовано. Треба тільки навчитися робити так, як вони і все.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 4:22 PM | Повідомлення # 9
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Продовження

Пише учень:

Quote
Але ще не навчилися...
Як на мене то це похоже не на пряме видалення "апендикса" досвідченим хірургом, а більше
на переляканого практиканта з тремтячими руками та скальпелем в лівій руці tongue
І зовсім не варто брати приклад з Росії, як на мене корупція там - норма моралі.

По телевізорі ЗНО - все гарно, перспективно, гладко, а насправді абітурієнти, що пройшли ЗНО в більшості поділяють
мою думку про тестування. Я ніяк не проти ЗНО. Але наразі ЗНО не в змозі оцінити реальні знання учнів.

Пише викладач

Quote
Як на мене то це похоже не на пряме видалення "апендикса" досвідченим хірургом, а більше
на переляканого практиканта з тремтячими руками та скальпелем в лівій руці

А якщо досвідченого поки немає? Винищили навіть всіх тих, хто був здатен стати досвідченим. А новим поколінням "хірургів" не було в кого вчитися за 70 (чи 45) років, поки Україна була колонізована.
Не оперуватися взагалі та померти?

На жаль, наша ситуація саме така.
Або помремо протягом 4 діб від розриву апендиксу (це коли корупція взагалі пустить метастази по всій системі)
або спробуємо довіритися тому хірургу, який є.

На жаль, абітурієнти цього року дійсно спробували новий вид та форму опитування на собі.
Але це ж мова йдеться про молоду людину?
Хіба вони вже такі старі, що напружитися бояться? Молоді навпаки повинні охоче пробувати нове.

Доречі, моя донька писала в цьому році 3 тести. А школу закінчила 8 років тому.
Та літературу вивчала по зовсім іншій програмі.
Але вона розуміла, що ніхто не обіцяв, що буде легко. Готувалася з лютого. Написала.
Можливо не так добре, як хотілося, але не скиглила.
Вона виявилася набагато мужніша, ніж сама про себе думала.
Може 17+ річним це і буде справжнє перше випробування, яких у вас буде в житті багато?

Все залежить від того, як до цього відноситися.
ok

Далі накал пристрастей

Учень пише:

Quote
Ти вважаєш, що вибору немає? Що добровільно-примусові тести - єдиний правильний, некорупційований вихід?
Можливо wink , в майбутньому - так, але наразі це примітивна пародія на ті тести, що проводять в Європі.
Щоб мене зрозуміти, тобі потрібно було б самій здавати ці тести.
Тільки зверху це гарно та кольорово. На справді здати їх досить важко, навіть, якщо ти знаєш практично весь матеріал.
До прикладу, завдання з математики були відсотків так на 30 з програми математичних класів. А здавали всі.
Тож не потрібно сприймати все прямо. Ідея хороша, проте реалізована препогано.

А на рахунок "пробувати нове", то це аж ніяк не проходить з ЗНО, яке конкретно впливає на твоє майбутнє.
Хочеться перевіреного досвідом...

Прочитайте, що відповів викладач: http://chergym.at.ua/forum/2-5-29-16-1211602416



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

stef Дата: Субота, 2009-03-21, 4:27 PM | Повідомлення # 10
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
ТАК, Олено
З чогось треба починати
візьму на озброєння Ваш приклад про хірурга та апендицит.
для своїх учнів.
Дякую

Можна свій приклад?
Мій чоловік ніколи не говорив українською, бо боявся що буде говорити не правильно.
Він завжди казав: "От навчуся правильно та бездоганно говорити українською - тоді буду говорити"
І не говорив роками.

А виявилося все значно простіше: як тільки я його переконала почати говорити, не боючися зробити помилку, він заговорив правильно за один тиждень!! Адже мову-то знав. Треба було тільки практично це зробити.

Так само і буде з тестуванням: якщо ми не пробуваимемо причому на загальному рівні - не зможемо це зробити.
Зійде нанівець.



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року

 

Fg28 Дата: Субота, 2009-03-21, 4:33 PM | Повідомлення # 11
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Задумка то цікава. Продовження нікудишнє. На тестах в деяких вчителів можна списати. Тай нажаль долар сильніше прохідного балу.

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 4:39 PM | Повідомлення # 12
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Quote
Задумка то цікава. Продовження нікудишнє. На тестах в деяких вчителів можна списати. Тай нажаль долар сильніше прохідного балу.

А продовження ще немає!
Бо один, чи навіть 2 роки на загальнодержавному рівні - це тільки початок.
А хто і яку справу починав від початку на досконалому рівні?
А на рівні країни із 40 мільйонним населенням? Хіба можна за рік впровадити досконало систему, яка в більш здоровому суспільстві випрацьовувалася не одним десятиріччям?

Я, напевно, невиправний оптиміст, бо вірю:
1. Якщо змогли вони (там, на заході), то зможемо і ми
2. Розмови про слав'янську ментальність, яка відрізняється від "їхньої" , а тому нам треба щось інше - категорично не сприймаю, бо не вважаю, що слов'яне неповноцінні і можуть нормально жити (не красти, не вбивати, поважати закони, та притримуватися інших заповідей) тільки під правлінням "аля Сталін", або під тиском.
Є приклади слов'янських народів, які успішно вийшли з тоталітарного режиму, просто вивчаючи досвід та багато працюючи, не очікуючи досконалих результатів після першого року перебудов.

А користі від зовнішнього тестування значно більше, ніж ми очікували.
Хочаб те, що стали видимі ті морально-етичні проблеми (я б сказала вади), що нашарувалися у людей, які декілька поколінь жили при тоталітарному устрої: звичка говорити неправду, замовчувати та прикривати проблеми, окозамилювати (що є різновидом шахрайства) та підробляти результати, не поважати закони, шахраювати та красти у держави (все навколо державне - все навколо моє).

А щодо самої процедури - треба навчитися це робити. Просто навчитися. І не кричати скептичні гасла, а просто робити, виправляючи помилку за помилкою, поки система зовнішнього тестування не запрацює так, як повинна запрацювати.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

boris Дата: Субота, 2009-03-21, 7:17 PM | Повідомлення # 13
Трохи затримався
Група: Пользователи
Повідомлень: 7
Статус: Offline
А, чи не час видати повноцінні збірники тестів по предметах?

Додано (2009-03-21, 7:17 Pm)
---------------------------------------------
Ціни на цьго річні сертифікати 3000 не наших гривень. Пропозиції в інтернеті. В тому році коштувало на половину дешевше. Що Ви не кажіть, але учень якому подарували 4 бали, привозе сертифікат з оцінкою 8...... cry

 

pedrada Дата: Субота, 2009-03-21, 7:42 PM | Повідомлення # 14
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Я ще не бачила того, хто купив. Можливо, ще побачу.
Думаю, що це покупка саме сертифікатів.
Врешті або виловлять цю рибку з міністерства, або придумають щось, щоб їх виловлювати.
Та ще не відомо: якого ступеню це шахрайство. Можна гроші заплатити, а потом отримати щось у фотошопі зроблене.

Наприклад, в Німеччині та Австрії всі екзамени та процедури тестування пишуться на відео.
Ці відео зберігаються та в разі претензій можуть бути переглянуті.
Тут не підкажеш і не підтасуєш.

Quote (boris)
привозе сертифікат з оцінкою 8......

Думаю, що це наслідок недосконалості тестів, що в нас складаються.
і все ж багато вчителів та керівників відмічають. що саме тести змушують дітей налягати на навчання.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

boris Дата: Субота, 2009-03-28, 9:40 AM | Повідомлення # 15
Трохи затримався
Група: Пользователи
Повідомлень: 7
Статус: Offline
Німеччина за 15 років піднялась з руїн війни. Україна за 15 років стала руїною, без війни. В тій же Німеччині шукають розумних в школах, університетах. В нас шукають можливість здерти гроші. Я Вам на 99 відсотків гарантую, що при вступі до вишу між розумним і багатим, виберуть багатого.

 

Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Зовнішнє тестування: питання та відповіді; причини та наслід
  • Сторінка 1 з 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Пошук:


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 Журнал

 Заработай на своем сайте

 


Зробити безкоштовний сайт з uCoz