Вівторок, 2024-05-14, 8:59 PM

Зробимо освіту лідером!

Перша незалежна всеукраїнська педрада

· RSS ·
[Останні повідомлення]·[Учасники]·[Правила педради]·[Пошук]

[ | [Реєстрація] [Вхід] <
Коментують читачі блогу інформатизації освіти

Гарячі повідомлення

Секретні безкоштовні матеріали
(тільки для групи FM)

 

Блог інформатизації освіти
(останні повідомлення з передового фронту)

 

  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: pedrada  
Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Окремі рахунки для шкіл: чи виправдано?

Окремі рахунки для шкіл: чи виправдано?
Ваше ставлення до введення окремих рахунків для шкіл?
1. Дуже позитивне! Нарешті заберуть із відділів освіти фінансування і вони займуться управлінням освіто [ 3 ] [23.08%]
2. Дуже позитивне! Нарешті школа зможе сама керувати своїми коштами [ 6 ] [46.15%]
3. Позитивне, але директори розкрадуть [ 0 ] [0.00%]
4. Негативне! Школа не повинна займатися фінансами! [ 3 ] [23.08%]
5. Не віриться, що все ж введуть: чиновники від управління освіти не дадуть [ 3 ] [23.08%]
Усього відповідей: 13
pedrada Дата: Середа, 2009-10-07, 7:53 PM | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Шановні освітяне! батьки! учні!

Опитування пов'язано із заявою Прем'єр-міністра України про створення фінансової незалежності шкіл.
Із спілкування з директорами шкіл я винесла, що ставлення до такої реформи, при всій своїй позитивній меті - неоднозначне.

Новина про реформу: Тимошенко закликає директорів шкіл не боятися

Висловте свою думку з цього питання. Проголосувавши, будь-ласка, аргументуйте свою думку.



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

stef Дата: Середа, 2009-11-04, 10:16 PM | Повідомлення # 16
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
Голосую за п.2

Не можна ефективно керувати, якщо ніколи не знаєш чи є гроші на рахунку та біжиш із простягнутою рукою до райво. Не можна керувати установою, коли не маєш права на рахунок!

Не знаю, чого директори бояться. Менеджер повинен управляти фінансами установи, якою керує.
А Ваше ставлення, RWT, дивує.

То Ви директорам не довіряєте, кажете, що розкрадуть чи неправильно витратять.
То Ви кажете, що вони безвідповідальні особи та не розуміють, що якщо САМОСТІЙНО витрачаєш кошти - то і відповідати легше, ніж коли витрачає хтось, а відповідати тобі.

Чому я повинна відповідати за дірявий дах, коли мені гроші не дають, бо мої всі гроші у "дяді".



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року


Повідомлення відредаговано stef - Середа, 2009-11-04, 10:30 PM

 

pedrada Дата: Середа, 2009-11-04, 10:36 PM | Повідомлення # 17
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Quote (RWT)
Пані Олено, арифметика не сходиться. 8 - зараз і 43 - потім, по бухгалтеру в кожну школу.

Сходиться, сходиться!
Навіть великі фірми, з щоденним величезним обігом коштів часто користуються "приходящим" бухгалтером заради економії. Так, школи можуть об'єднатися та взяти одного на багато шкіл, але професійного, грамотного, який вміє працювати швидко та нормативну базу сам переглядає, бо відповідальність буде нести.

Quote (RWT)
Тільки професіонал, наприклад, зможе розібратися в програмі С++

Ви маєте на увазі, напевно, програму ведення бухгалтерії 1С ??
Це програма для обліку великих грошових обігів.
Для ведення грошового обліку в школі і, навіть, в декількох школах вона зовсім не потрібна!
при тих обігах в школі (адже це не комерційна організація і тут НІКОЛИ не буде великих обігів!).

А я казала про Інтернет-банк. Це інше. Це вихід через Інтернет в банк по паролю, заповнення платіжки та відправка її в банк, не сходячи з робочого місця.
Користуюсь такою системою вже 6-й рік.
і мобільний поповнюю і комунальні оплачу і перевожу гроші через неї. Іноді з зарплатної картки не знімаю готівки взагалі.

Знаю кілька сільських підприємців, які саме так і працюють, бо найближчий банк може бути за кілька кілометрів по трасі.

для користування Інтернет-банком не треба знати програмування, або бути спеціалістом. Достатньо в банку отримати електронний підпис. Це безкоштовно.

Доречі, ті самі бухгалтери, що були в райво - тепер можуть взяти кожен по декілька шкіл.

І я писала про те, що
В ДИРЕКТОРА ПОВИНЕН БУТИ ВИБІР - кого взяти бухгалтером, як у всіх нормальних установах.
Я собі уявити не можу, що десь, в якійсь фірмі, де директор за все відповідає - чиновник призначить бухгалтера, якого сам схоче. А чому в школах можна таке зробити з директором?



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

Василь Дата: П`ятниця, 2009-11-06, 1:16 AM | Повідомлення # 18
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (pedrada)
програму ведення бухгалтерії 1С

Напевно.
Але ця програма мусить бути, всі податкові відрахування ідуть зараз тільки через неї. Звіти в податкову, статистику - тільки в електронному вигляді через дану програму.
Приходящий грамотний, професійний бухгалтер... В нас вони не практикуються, але поцікавтеся в Києві розцінками. Навіть через Інтернет...

Додано (2009-11-04, 10:57 Pm)
---------------------------------------------

Quote (stef)
Чому я повинна відповідати за дірявий дах, коли мені гроші не дають, бо мої всі гроші у "дяді".

Пані Стефаніє, а Ви впевнені, що, якщо гроші будуть у банку на рахунку вашої школи, цих грошей вистачить на "дірявий дах"? Зараз, з інших шкіл, в яких дах не дірявий, Вам скинуться. А тоді де ви будете просити кошти? Не буде їх на рахунку відділу освіти... А таких "дірок" в кожної школи ой як багато.

Додано (2009-11-06, 1:16 Am)
---------------------------------------------
Також, як стверджує Іван Вакарчук, більше 80% керівників - не володіють економічними знаннями, необхідними для функціонування навчальних закладів.
Пані Олено, це Ваш рядок з іншої теми. І ці люди будуть розпоряджатися всіма коштами школи? В такому випадку в школах будуть не тільки "діряві дахи", а й стіни розсиплються. Зате буде красива тюль на вікнах tongue

 

pedrada Дата: П`ятниця, 2009-11-06, 6:51 AM | Повідомлення # 19
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Quote (RWT)
Також, як стверджує Іван Вакарчук, більше 80% керівників - не володіють економічними знаннями, необхідними для функціонування навчальних закладів.
Пані Олено, це Ваш рядок з іншої теми. І ці люди будуть розпоряджатися всіма коштами школи? В такому випадку в школах будуть не тільки "діряві дахи", а й стіни розсиплються.

Ніколи не навчаться директори управляти фінансами, якщо і далі в них буде "фінансова нянька". Навчаться.
Інакше виходить: людину ніколи не пускають в басейн чи на річку і звинувачують, що вона плавати не вміє, навіть якщо тисячу книжок прочитала з теорії плавання. І надалі кажуть: от навчишся плавати - пущу в басейн чи на річку.

Quote (RWT)
Але ця програма мусить бути, всі податкові відрахування ідуть зараз тільки через неї.

Є ще безліч маленьких програм для малого бізнесу, у тому числі і безкоштовних. А у бух обліку школи не буде більше, ніж у малого бізнесу. І звітність в податкову іде переважно через електронну пошту. Маю стаж підприємництва 12 років.
Це не питання. Винайняти приходящого бухгалтера собі дозволяють навіть початківці в бізнесі, які в кредитах по вуха та не мають ще достойних обігів. І винаймають заради ЕКОНОМІЇ. Повірте, це доступно.

В школі для бухгалтера обсяг роботи не великий. Один зможе обслуговувати декілька шкіл. При хорошій організації це буде ефективніше, ніж державна, неефективна, переобтяжена погано кваліфікованими кадрами служба. Чомусь в держ. установах бухгалтери ведуть себе настільки неприродньо, що дозволяють собі впливати на рішення директора. Директор, в свою чергу - не може вплинути і довести свою правоту, оскільки не розбирається в економічних питаннях та плюс, бухгалтер же з управління! От виходить, що хто кому хазяїн? Директор - відповідає, а рішення остаточне за бухгалтером.
Хоча бухгалтер - це найманий працівник, який повинен здійснити фінансову операцію з банком по рішенню директора та в кінці періоду зробити фінансовий звіт. ВСЕ!

А результат - неефективне управління. Коли ноги керують головою - вони заведуть невідомо куди smile



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

Serte Дата: Понеділок, 2009-11-09, 0:28 AM | Повідомлення # 20
Завітав
Група: Пользователи
Повідомлень: 2
Статус: Offline
Ідея добра,але довести її до логічного завершення,не вдасться.Більшість директорів шкіл панічно бояться власних бухгалтерій,ще більше КРВ ,а головне-зробити прозорою економіку школи.
Ідея провалиться!

 

Василь Дата: Понеділок, 2009-11-09, 11:35 PM | Повідомлення # 21
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (Serte)
головне-зробити прозорою економіку школи.

З цим повністю згідний. Переважна більшість директорів не захоче відкритості в фінансових питаннях і нема різниці, з якого джерела ці кошти.

 

Larisa Дата: Вівторок, 2009-11-10, 2:09 AM | Повідомлення # 22
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 5
Статус: Offline
Quote (RWT)
І ці люди будуть розпоряджатися всіма коштами школи?

А хто розпоряджається всіма коштами району? Можливо коштами школи легше розпоряджатись. Правда Ви, RWT, правильно зауважили, аби були кошти на рахунку школи в такій ткількостів якій потрібно для утримання школи. Ось це мабуть найбільше тривожить директорів: чи не буде так, що коштів на рахунках не буде а вимагати будуть з директорів. І на мою думку, це є найвагоміша причина, чому саме директори не хочуть брати на себе таку функцію - як фінансування.

Quote (RWT)
Переважна більшість директорів не захоче відкритості в фінансових питаннях і нема різниці, з якого джерела ці кошти.

Чому ви такої думки, шановний RWT? Я не думаю, що директорів лякає те, що будуть всі знати куди пішли кошти, які виділила держава на утримання школи. Навпаки, хай знають всі. І не треба думати, що директор буде їх обов'язково витрачати не за призначенням.
Але повірте, мабуть простіше буде придбати будь-яку дрібничку зразу, коли її нагально потрібно а не їхати за кілометри, і доречі за власний рахунок (дорогу до районо директорам ніхто не повертає, а це один раз в тиждень, як мінімум), просити щоб тобі виділили гроші і переконувати, що вона (дрібничка) школі, не директору, необхідна.
Моє ставлення до такої ідеї позитивне. Правда будуть труднощі, помилки, але хіба нам звикати до труднощів.

 

pedrada Дата: Вівторок, 2009-11-10, 9:33 AM | Повідомлення # 23
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 293
Статус: Offline
Quote
Більшість директорів шкіл панічно бояться власних бухгалтерій,ще більше КРВ ,а головне-зробити прозорою економіку школи.

Бояться - це природньо. Завжди страшно щось починати вперше.
Але менеджер не може бути повноцінним без менеджменту фінансів - це факт.
А ефективним менеджером - це точно!

Детальніше про це питання: http://olena.at.ua/blog....1-03-49



Якщо ми мовчатимемо - то хто про все це скаже?
А якщо скажемо - не всім подобається.
Все не може подобатися всім.

Олена Єльникова

 

Nila Дата: Четвер, 2009-11-12, 2:09 AM | Повідомлення # 24
Завітав
Група: Проверенные
Повідомлень: 8
Статус: Offline
Я проголосувала за пункт, який додали останнім "Дуже позитивне! Нарешті заберуть із відділів освіти фінансування і вони займуться управлінням освітою, а не управлінням фінансами."



УНЗ Б-08-1

 

stef Дата: П`ятниця, 2009-11-13, 8:00 AM | Повідомлення # 25
Давно тут
Група: Проверенные
Повідомлень: 40
Статус: Offline
Пані Олено!
Цей пункт, що Ви ввели за проханням дописувача "Дуже позитивне! Нарешті заберуть із відділів освіти фінансування і вони займуться управлінням освіти"

схожий на невдоволеність відділів освіти цим фактом.

Додано (2009-11-13, 8:00 Am)
---------------------------------------------

Quote (Serte)
Ідея провалиться!

Сподіваюся, що не провалиться.
Хоча...
Якщо дійсно більшість директорів не готові по-справжньому очолити свої заклади - то система просто не готова до цього.
Тоді дуже шкода!



Стефанія Б, директор прикарпатської школи
випускниця п.Олени 2007 року

 

karolina Дата: П`ятниця, 2009-11-13, 8:03 AM | Повідомлення # 26
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 16
Статус: Offline
Quote (stef)
то система просто не готова до цього.

Яка система? система освіти?
Система потребує реформ. Це буде реформа. Хоч якась. Варто спробувати.
Я взагалі думаю, що чим більше реформ - тим швидше ми вийдемо з такого підвішеного стану.

 

Василь Дата: Субота, 2009-11-14, 1:34 AM | Повідомлення # 27
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Quote (karoll)
Це буде реформа. Хоч якась.

"Хоч якоїсь" реформи не треба! Така реформа знову буде дослідом над живими людьми в масштабах України. Подумайте про долю тих директорів, які не зможуть справитися самостійно з фінансовимим потоками (а зараз їх 80%). Адже Кримінальний кодекс має багато статей не лише за умисні дії... Реформа має бути добре підготовлена і забезпечена, в тому числі і кадрово!



Повідомлення відредаговано RWT - Субота, 2009-11-14, 1:35 AM

 

Василь Дата: Вівторок, 2009-12-01, 1:19 AM | Повідомлення # 28
Завсідник
Група: Проверенные
Повідомлень: 73
Статус: Offline
Цікава стаття по даній темі є в газеті "Україна молода" за суботу 28.11.2009 року.

 

Terra Дата: Середа, 2009-12-23, 10:49 PM | Повідомлення # 29
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 13
Статус: Offline
Судя по последним данным действиям работников гороо - никто не верит в эту затею, т.к. об этом факте совсем забыли, словно и не было ничего. Даже на форуме этот вопрос больше никого не волнует уже. Какие-то новые указания появились по этому вопросу?

 

Terra Дата: Середа, 2009-12-23, 10:57 PM | Повідомлення # 30
Трохи затримався
Група: Проверенные
Повідомлень: 13
Статус: Offline
Цікава стаття по даній темі є в газеті "Україна молода" за суботу 28.11.2009 року.[size=10][color=red]
Спасибо за статью, познавательно!

 

Форум » Загальний розділ » Загальні питання вітчизняної системи освіти » Окремі рахунки для шкіл: чи виправдано?
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 Журнал

 Заработай на своем сайте

 


Зробити безкоштовний сайт з uCoz